close
تبلیغات در اینترنت
تمام اشتباهات مردانه
در شبکه های اجتماعی هوادار ما باشید
صفحه اصلیتالار گفتمانآرشیوعضویتورودنقشه سایتخوراکتماس با مافروشگاهمترجم قالب
موضوعات
 • سلامت
 • خانواده
 • گردشگری
 • ورزش
 • تکنولوژی،کامپیوتر و موبایل
 • تاریخ وفرهنگ وهنر
 • آموزشی
 • اقتصادی ، اجتماعی
 • اس ام اس
 • اخبار
 • ابزار وبلاگ نویسان
 • ضمائم
 • تیتراژ
 • آرشیو
 • 1395
 • 1394
 • 1393
 • 1392
 • 1391
 • 1390
 • آخرین کاربران
  لینک های روزانه
  لینک های دوستان
  نظرسنجی
  جنسیت شما ؟


  تمام اشتباهات مردانه

  230 بازدید خانواده,ازدواج,
  لایک: نتیجــــه : 0 امتیــــاز توســـط 0 نفـــر ، مجمـــوع امتیــــاز : 0

  تا به حال شنیده‌اید که زبانی که زنان حرف می‌زنند متفاوت از زبانی است که آقایان استفاده می‌کنند. مثلا وقتی یک خانم می‌گوید «حرفش را نزن، اصلا برایم مهم نیست»، در واقع می‌خواهد به طرف مقابل بفهماند که نه تنها موضوع برایش مهم است بلکه باعث ناراحتی‌‌اش هم شده‌است. اما کمتر مردی است که این موضوع را بداند و تعبیر درستی از آن داشته‌ باشد، حالا این موضوع ساده را به تمام وجوه زندگی تعمیم دهید تا درک کنید زنان چه رازهای بزرگی هستند. مردانی که نتوانند راز شخصیت زنان را کشف کنند خواه‌ناخواه دچار اشتباه‌های بزرگی در قبال آنها می‌شوند تا جایی که ممکن است زندگی ‌و رابطه‌شان تحت‌الشعاع قرار بگیرد. در این مطلب شما را با 9مورد از این اشتبا‌هات رایج مردها آشنا می‌کنیم تا شاید کمی به مردها کمک شود که رفتار همسرشان را رمزگشایی کنند

  تفاوت‌هایی از دوران غارنشینی

  بیشتر زوج‌ها اگر بخواهند رابطه‌ای موفق داشته‌باشند به حرف زدن اهمیت زیادی می‌دهند، اما با این همه حرف‌زدن‌ باز هم مردها می‌گویند که فکر می‌کنند زنان یک راز بزرگ هستند و نمی‌توان از کار آنها سر‌درآورد و همین عدم شناخت باعث می‌شود که اختلاف عقیده‌ای کوچک مثل جارو کردن خانه یا چیدن ظرف‌ها در ماشین ظرفشویی منجر به دعوایی اساسی ‌شود و به جاهایی برسد که طرفین شروع ‌کنند از همه چیز و حتی خانواده‌های هم ایراد گرفتن.در این مواقع نمی‌توان گفت هر دو طرف بی‌تقصیرند ولی شاید تقصیر چندانی نداشته‌ باشند و همه اینها ناشی از تفاوت دیدگاه‌هایشان باشد. باید بدانید خانم‌ها و آقایان بیشتر از آنکه فکرش را بکنید با هم متفاوت هستند. دکتر آلیسون آرمستانگ، روانشناس کالیفرنیایی می‌گوید: این تفاوت‌ها از همان دوران غارنشینی تا زندگی‌های مدرن امروزی در زندگی زنان و مردان وجود داشته‌است.

  اشتباه یک: چرا مردها حرف خانم‌های‌شان را گوش نمی‌کنند؟

  به نظرتان آشنا نمی‌آید؟ بیشترین شکایت خانم‌ها این است که مردشان به حرف آنها گوش نمی‌دهد.

  متاسفانه مردها قدرت یک گفت‌وگوی ساده و عاشقانه را دست‌کم می‌گیرند.خانم‌ها طی گفت‌وگو دوپامین یا همان هورمون لذت در بدن‌شان بالا می‌رود و در نتیجه طی این گفت‌وگو ارتباط قوی‌تر می‌شود اما برای بیشتر مردها گفت‌وگو اینقدر اهمیت ندارد.مردها متوجه نمی‌شوند که خانم‌ها حرف می‌زنند تنها برای اینکه احساس کنند به طرف مقابل وصل هستند، آنها فکر می‌کنند که همسرشان حرف می‌زند که خواسته‌اش را مطرح کند.از طرف دیگر مردها به طور غریزی می‌خواهند مشکلات همسرشان را حل کنند، حتی اگر خانم از او کمک نخواهد.

  راه حل: یک عبارت هست که می‌تواند برای خانم‌ها معجزه کند: «برای من از خودت بیشتر بگو» و اگر شما می‌خواهید واقعا او را خوشحال کنید، بگویید: «من به حرف‌هایت علاقه‌مندم»  اشتباه دوم : مردها پیشنهاد کمک نمی‌دهند

  خانم‌های شاغل بیشتر اوقات روزشان را در دفتر کار سپری می‌کنند و بعد هم  باید مشغول غذا پختن و رسیدگی به خانه شوند، آیا به نظر شما این توقع زیادی  است که زنی انتظار داشته ‌باشد بدون اینکه از همسرش بخواهد ظرف‌ها را بشوید؟

  وقتی یک زن کمک می‌خواهد یا به کمک نیاز دارد، ممکن است به طور مستقیم خواسته‌اش را مطرح نکند و هیچ کس هم انتظار ندارد که یک خانم هیچ وقت به کمک احتیاج نداشته و مانند یک شیرزن از کسی انتظاری نداشته‌باشد.

  قبول کنید که این فراتر از توانایی یک زن معمولی است، مردی که قدرت جارو کردن در استحکام یک رابطه را متوجه نشود به احتمال زیاد با همسرش مشکل خواهد داشت، مردها باید بدانند که امور خانه در روحیه همسرشان به شدت تاثیر می‌گذارد.

  اما چگونه؟ برای بیشتر زن‌ها، کارهای خانه و تمیز بودن آن نقش مهمی در احساس‌شان نسبت به زندگی دارد و اینکه همسرشان در این امر به آنها کمک کند می‌تواند به زندگی امیدوارشان کند.

  راه حل:  اول از همه شما به عنوان یک مرد باید با دیدن تلویزیون و فیلم‌ها متوجه شوید که یک زن چه کارهایی انجام می‌دهد، احتمالا خواهید دید که بیشتر اوقات خانم‌ها آرام و قرار ندارند، اگر همسر شما نیز چنین است هر چه سریع‌تر به کمکش بشتابید و دوم اینکه مردها نیاز دارند که کلمه «کمک» را از پیشنهادهای خود حذف کنند. یک زن برای اینکه توانایی‌اش را نشان دهد جواب طبیعی‌اش به پیشنهاد کمک «نه» است؛یعنی می‌گوید «ممنون خودم انجام می‌دهم» پیشنهاد می‌کنیم به عنوان شوهر از او بپرسید «آیا کاری هست که بتوانم انجام دهم؟»  نکته مهم: از قانون طلایی «ارتباط موفق» چیزی شنیده‌اید


  بارها و در جاهای مختلف درباره تفاوت‌های زن و مرد صحبت شده‌ ولی برای بیشتر مردها رفتار زن‌ها همچون یک راز است و شاید غفلت از همین تفاوت‌ها گاهی باعث می‌شود یک موضوع کوچک و یک اختلاف‌نظر جزئی تبدیل به یک دعوای بزرگ و دلخوری زیاد شود. قانون طلایی برای حل این مشکل این است؛ همان‌گونه که دیگران با شما رفتار می‌کنند با آنها رفتار کنید، مردها معمولا همان‌گونه که دوست دارند همسرشان با آنها رفتار کند با او رفتار می‌کنند و همین باعث به وجود آمدن اختلافات می‌شود چون زن‌ها و مردها متفاوتند.  اشتباه سوم: او با شما فرق دارد

  آیا تا به حال دیده‌اید که بعضی از مردها وقتی می‌خواهند خیلی همسرشان را خوشحال کنند به او وسایلی چون ایکس‌باکس هدیه می‌دهند، چون همان کاری را می‌کنند که دوست دارند همسرشان انجام دهد. وقتی مردی هدیه می‌دهد بیشتر به نیازهای خودش فکر می‌کند نه اینکه همسرش چه وسیله‌ای نیاز دارد و در نهایت همین رفتار اثر خود را در زندگی نشان می‌دهد

  البته این فقط یک ویژگی مردانه نیست، همه مردم به طور طبیعی فکر می‌کنند دیگران نیز خواسته‌هایی شبیه خودشان دارند، چون همه فکر می‌کنند دیگران هم شبیه آنها هستند.

  مردان و زنان عموما خواسته‌هایی همساز دارند اما اگر زن و شوهری اینگونه نباشند مشکلات زیادی برایشان پیش می‌آید.

  راه حل:  مردها نیاز دارند درباره احتیاجات همسرشان بیشتر بدانند، اینکه چطور باید او را حمایت کنند و اینکه او چگونه شوهری را دوست دارد؟ به دست آوردن این اطلاعات خیلی سخت نیست تنها کافی است از همسرتان سؤال کنید. به خانم‌تان اجازه دهید که به راحتی با شما ارتباط برقرار كند و توقعاتش را بگوید.  اشتباه چهارم: چرا او ساکت است؟

  مردها فکر می‌کنند وقتی همسرشان یک روز با آنها صحبت نمی‌کند حتما در حال جریمه کردن آنهاست اما حقیقت این است که روحیه او آسیب دیده و نمی‌تواند صحبت کند. گاهی همین سکوت مردها را به اشتباه می‌اندازد و باعث می‌شود وضعیت را بدتر کنند. مرد می‌خواهد به زن اجازه دهد تا خودش حالش خوب شود اما باید بداند طولانی شدن سکوت زن می‌تواند عواقب بدی به دنبال داشته باشد. مردها فکر می‌کنند سکوت خوب است و حال زن را خوب می‌کند اما برای زن این سکوت، آرامش پیش از توفان است.

  راه حل:  وقتی یک زن ساکت است، باید مرد از او علت سکوتش را بپرسد، مردها باید همیشه همسرشان و احساسات او را چک کنند. باید بدانید که عبارت معجزه‌آسا در این مواقع این است «عزیزم در ذهنت چه‌ می‌گذرد؟» در این مواقع باید مرد بیش از همیشه خود را دلسوز نشان دهد چون در این صورت زن احساس امنیت می‌کند و راحت‌تر احساسات واقعی‌اش را مطرح می‌کند.
  اگر نمی‌دانید چگونه گفت‌وگو را شروع کنید می‌توانید بگویید «من نمی‌دانم چه کاری کرده‌ام، اما خیلی متاسفم که ...»  اشتباه پنجم: مردها دلایلشان را توضیح نمی‌دهند

  این یک شکایت رایج زن‌ها نسبت به مردهاست: چرا همسرم  آنچه را  كه فکر می‌کند، به من نمی‌گوید. در عصر حجر مردها برای شکار نیاز داشتند تا جایی که می‌توانند کالری ذخیره کنند، اما امروز مردها، کلمات را برای خودشان نگه می‌دارند و سعی می‌کنند احساساتشان را پنهان کنند. وقتی خانمی به همسرش پیشنهاد می‌دهد که به سینما بروند ممکن است مرد بدون هیچ توضیحی تنها بگوید «نه!» هرچند در ذهن خود دلایل روشنی دارد  مثل اینکه جای پارک پیدا نمی‌شود یا خیلی خسته است و... اما چون خانم‌ها این دلایل را نمی‌دانند دچار سوء‌تفاهم می‌شوند. مثلا زن فکر می‌کند که همسرش دوستش ندارد و نمی‌خواهد با او وقت بگذراند.

  راه حل: باید با همسرتان بیشتر صحبت کنید. مردهایی که تصمیم‌هایشان را برای همسرشان توضیح می‌دهند حدود 100برابر بیشتر از مردهای دیگر در زندگی موفق هستند، این مردها حتی اگر با همسرشان مخالفت کنند چون برای او توضیح می‌دهند، تنش به وجود نمی‌آورند.  اشتباه ششم: مردها فکر می‌کنند حضور فیزیکی در خانه کافی است

  یک مرد فکر می‌کند همین که در خانه باشد نشان‌دهنده صمیمیت او با همسرش است، آنها حساب نمی‌کنند که در زمان‌ حضور در اتاق پای کامپیوتر هستند یا فیلم می‌بینند یا خواب هستند یا... برای مردها تنها فعالیت‌های 2 نفره می‌تواند نشان‌دهنده صمیمیت باشد، در این فعالیت‌های 2 نفره حضور 2 نفر برای مرد آرامش‌بخش است.

  اما برای زن‌ها اینگونه نیست، او برای اینکه احساس آرامش کند باید مطمئن شود که همسرش به لحاظ احساسی، فیزیکی و ذهنی با او همراه است.

  راه حل:
    3 کار را فراموش نکنید زن‌ها برای داشتن یک رابطه موفق نیاز دارند که هم صحبت کنند، هم توجه کافی دریافت کنند و هم با همسرشان ارتباط حسی و فیزیکی داشته‌ باشند و در نتیجه این حالات احساس صمیمیت بیشتری می‌کنند.  اشتباه هفتم: مردها می‌گویند همسرشان به آنها توجه کافی ندارد

  باید بدانید که خانم‌ها به راحتی می‌توانند چند کار را با هم انجام دهند و این جزو طبیعت آنهاست، اما مردها اینگونه نیستند. به عنوان مثال یک خانم هم می‌تواند تلفن جواب دهد، هم به غذا سرکشی کند و هم با شوهرش درباره یک موضوع مهم صحبت کند، اما در این مواقع مرد فکر می‌کند همسرش به او بی‌توجه است. مردها به دنبال توجه کامل هستند و می‌خواهند وقتی حرف می‌زنند همسرشان هیچ کاری نکند، در صورتی که نمی‌دانند که همسرشان به حرف‌ها با توجه کامل گوش می‌کند. با همه این حرف‌ها یک مرد چطور می‌تواند توجه کامل همسرش را جلب کند؟

  راه حل:  بهترین کار این است که هنگام صحبت دست‌های همسرتان را در دست بگیرید، با این راه دیگر گمان نمی‌کنید که او نسبت به حرف‌هایتان بی‌توجه است.  اشتباه هشتم: مردها بیشتر به خودشان توجه می‌کنند تا همسرشان

  یکی از رایج‌ترین اشتباهات مردان هنگام ارتباط با همسر یا نامزدشان این است که اصلا به نیازهای عاطفی متفاوت همسرشان توجه نمی‌کنند و بیشتر توجه آنها به احساسات خودشان است.  از طرف دیگر برای زنان نیز چندان مهم نیست که مردان درباره آنها چه فکر می‌کنند، همه آنچه برای آنها اهمیت دارد احساس‌خودشان نسبت به مرد زندگی‌شان است. یک زن چندان توجه نمی‌کند که شما چقدر می‌خواهید او را تحت تاثیر قرار دهید. اگر شما خودتان فکر می‌کنید همسر یا نامزد خوبی هستید، در احساسات او تاثیر خاصی ندارد. او چندان توجه نمی‌کند که شما در دلتان به چه فکر می‌کنید.

  راه حل: اگر می‌خواهید همسرتان  را تحت تاثیر قرار دهید، سعی کنید احساساتش را بیشتر بشناسید از او درباره احساساتش بپرسید تا راه‌های خوشحال کردنش‌ را پیدا کنید.  اشتباه نهم: کسل بودن!

  یک مرد باید در زندگی‌اش احساس شوق و اشتیاق داشته باشد (در کنار همسری که دوستش دارد) وگرنه روز به روز کسل‌تر می‌شود. این مورد می‌تواند کار یا فعالیت فرهنگی یا... باشد. وقتی شما به نیازهای خودتان توجه کافی داشته ‌باشید و سعی کنید استعداد‌های بالقوه خودتان  را شکوفا کنید  و با انجام دادن کاری که دوست دارید شاداب باشید، مسلما در کنار همسرتان نیز زندگی بهتری خواهید داشت و بهتر می‌توانید او را خوشحال کنید.  10 نكته که زنان دوست دارند مردان در مورد آنهابدانند

  1. زنان دوست دارند که از آنها راهنمایی و نصیحت بخواهید.

  2. خواسته‌هایتان را  غیرمستقیم با آنها مطرح کنید.

  3. زنان انتظار دارند که به آنها زنگ بزنید.

  4. هر گاه زنی در اوج خشم و غم قرار گرفته باشد، به هیچ عنوان تقصیری را به گردن نمی‌گیرد.

  5. بسیاری از زنان به این علت که نمی‌خواهند کسی ایشان را نیازمند بداند، نیازهایشان را انکار می‌کنند.

  6. یک زن به طور ذاتی از توانایی نامحدودی در شاداب ساختن دیگران برخوردار است. اما وقتی آن زن لبخند می‌زند، لبخندش به این معنا نیست که در اوج شادابی و خوشحالی قرار دارد.

  7. یک احساس پنهان در درون زن به او می‌گوید نمی‌خواهم خواسته‌هایم را به همسرم بگویم، اگر عشق او به من واقعی باشد، خودش از نیازهایم مطلع می‌شود.

  8. هیچ چیزی را در رابطه‌اش با شما فراموش نمی‌کند.

  9. همسرتان می‌خواهد در صدر فهرست اولویت‌های شما قرار بگیرد، او جایگاه شماره یك را می‌خواهد، او می‌خواهد بیش از دوستان، همكاران، مشتریان و حتی مادرتان برای شما مفهوم داشته باشد.

  10. هیچ وقت از گفتن جمله دوستت دارم به زن مورد علاقه‌تان غافل نشوید.

  برترین ها

  برچسب ها :


  پست های مرتبط :


  ارسال نظر
  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی

  تفریحی
  پیشنهاد 2


  پخش زنده فوتبال
  مطالب پربازدید
  بازی انلاین مجله
     
     
  ورود به سایت
  ارتباط با مدیر
  آمارگیر
   آمار مطالب
   کل مطالب : 3266
   کل نظرات : 77
   آمار کاربران
   افراد آنلاين : 5
   تعداد اعضا : 26
   آمار بازديد
   بازديد امروز : 291
   بازديد ديروز : 2,618
   بازديد کننده امروز : 19
   بازديد کننده ديروز : 75
   گوگل امروز : 0
   گوگل ديروز: 0
   بازديد هفته : 4,249
   بازديد ماه : 4,249
   بازديد سال : 4,249
   بازديد کلي : 2,601,723
   اطلاعات شما
   آي پي : 54.81.112.7
   مرورگر :
   سيستم عامل :
  مطالب جدید
  • بهترین چربی سوزترین نوشیدنی جهان
  • راحت ترین راه برای درمان بوی بد دهان
  • با این رژیم تا عید 10 کیلو کم کنید
  • روش های برای سفت کردن پوست صورت
  • روش تهیه مارگاریتا پیتزایی مخصوص گیاهخواران
  • با پوست تخم مرغ چیکار میشه کرد
  • 15 روش برای مدیریت دعواهای زن و شوهر
  • راهنمای شناخت شامپوی مناسب برای موی شما
  • خوراکی های ضد سرماخوردگی
  • 11 راههای فوق العاده برای تقویت حافظه
  مطالب پربازدید
  • 23 روش براي از بين بردن لكه از روي پارچه
  • روشن کردن پوست با آب لیمو ، چرا و چگونه
  • اس ام اس فلسفی و جملات معنادار زیبا
  • طرز تهیه بیسکویت کوکیز
  • طرز تهیه مربا و شربت شاتوت
  • شش تاثير باور نكردنيه خيار بر پوست شما
  • داستان من و بابا و مامان
  • جدیدترین قوانین کسر خدمت سربازی
  • وب‌سايت خود را تحليل كنيد
  • طرز تهیه شیرینی توپی
  • طرز تهیه شیرینی پفکی شکلاتی
  • پنکه و ساختمان آن
  • آموزش تزیین انواع میوه شب یلدا
  • ضميمه چارديواري روزنامه جام جم شماره 466
  • آبگرمکن گازی و ساختمان آن
  مطالب تصادفی
  • ورزش کردن با عضلات خسته
  • چگونه پاسخ مناسب به خواستگار خود بدهیم
  • راهنمای خرید مودم های ADSL
  • لیلا ابراهیمی دونده زن ایرانی
  • میوه به جای شام بخوریم یانه؟
  • فردايتان را الان بسازيد!
  • ۵ تمرینی که باید پشت میز کارتان انجام دهید
  • قیمت خودروهای وارداتی در بازار اول آبان 93
  • 4 علت اصلی بوی بد دهان
  • 10 علت خشکی لب ها