loading...
مجله وبلاگی | بروز ترین مجله اینترنتی
وبلاگی بازدید : 447 1391 نظرات (0)

شركت‌ها و سازمان‌های بزرگ، سالانه میلیاردها دلار را به خرید یا تمدید اشتراك نرم‌افزارهای ویروس‌یاب اختصاص می‌دهند. این هزینه‌ها باتوجه به دردسرهایی كه رایانه‌های آلوده به ویروس برای آنها همراه دارد، بسیار مقرون به‌صرفه است.

از نظر تجربی و علمی اثبات شده است كه هزینه‌های پرداخت شده برای خرید نرم‌افزارهای ضد ویروس یا تمدید آنها، به مراتب كمتر از قطعی سیستم‌ها و بروز اشكال در آنها به واسطه بدافزارها و ویروس‌هاست.

همان‌طور كه می‌دانید ویروس‌ها و به طور كلی‌تر بدافزارها، برنامه‌هایی  است كه برای خرابكاری یا سرقت اطلاعات كاربران ایجاد می‌شود.

ویروس‌ها می‌توانند اطلاعات محرمانه شما را سرقت كرده، رایانه شما را قفل كنند یا سرعت عملكرد برنامه‌ها را بشدت كاهش دهند و با صدمه زدن به اطلاعات شما یا حذف آنها از روی هارد‌دیسك، اطلاعات را از دسترس شما خارج كنند.

این خرابكاری‌ها و دردسرهایی كه همراه دارند از جمله مهم‌ترین دلایلی است كه كاربران را به استفاده از نــــــرم‌افزارهای پیشـــگیرانه از جمله ضدویروس‌ها مجبور می‌كنند.

باتوجه به اهمیت این نرم‌افزارها و نیاز ضروری تمام كاربران رایانه به آنها، امروزه مشاهده می‌كنیم كه نرم‌افزارهای متنوعی از سوی شركت‌های مختلف برای مقابله با انواع بدافزارها طراحی شده‌ا‌ند كه هریك از قیمت، امكانات و درجه اعتبار خاصی نیز برخوردارند.
باتوجه به موارد بالا، این هفته قصد داریم فهرستی از بهترین نرم‌افزارهای ویروس‌یاب را به شما معرفی كنیم كه مخصوص كاربران خانگی طراحی شده‌ و استفاده از آنها برای این كاربران رایگان است.

پس اگر توان پرداخت هزینه برای نرم‌افزار ویروس‌یاب را ندارید، پیشنهاد می‌كنیم فهرست نرم‌افزارهای این هفته را از دست ندهید!

avast! Free Antivirus

نرم‌افزار!avast را می‌توان جزو بهترین ویروس‌یاب‌های رایگان به‌شمار آورد؛ زیرا  این نرم‌افزار برخلاف بسیاری از نرم‌افزارهای رایگان مشابه كه بسیاری از امكانات در آنها غیرفعال شده است، با تمام ابزارها و امكانات خود از رایانهتان محافظت می‌كند.

در نسخه رایگان این نرم‌افزار دیواره‌آتش و ضد هرزنامه نیز فعال است و اشغال كمترین میزان حافظه رم، اسكن هنگام بوت، پلاگین‌های امنیتی نامحسوس در مرورگر، هشت ابزار تامین امنیت لحظه‌ای، نمایش نرم‌افزارها و برنامه‌های از رده‌خارج شده، ابزار پاكسازی مرورگر، محفاظت هوشمندانه باتوجه به نوع فعالیت و بهینه شده برای استفاده در نمایشگرهای لمسی برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن به‌شمار می‌رود.

http://download.cnet.com/Avast-Free-Antivirus/3000-2239_4-10019223.html

AVG AntiVirus Free

باتوجه به آمارهای سایت cnet، جایگاه دومین نرم‌افزار ضد ویروس رایگان از نظر تعداد دانلود توسط كاربران، به AVG AntiVirus Free اختصاص یافته است.

این نرم‌افزار در نسخه جدید خود با یك به‌روزرسانی در ظاهر گرافیكی به ویندوز 8 شباهت پیدا كرده است و از رایانه شما در برابر انواع ویروس‌ها، ایمیل‌های مشكوك، حملات تحت وب و ابزارهای سرقت اطلاعات شخصی محافظت می‌كند.

دیوار ‌آتش، ضد هرزنامه و عملگرهای بهینه‌سازی بازدهی، در نسخه رایگان این نرم‌افزار غیرفعال شده است.


http://download.cnet.com/AVG-AntiVirus-Free-2013/3000-2239_4-10320142.html

+Ad-Aware Free Antivirus

این نرم‌افزار كه بسیاری از كاربران طی سال‌های اخیر با ابزار ضدجاسوس آن آشنایی دارند، بتازگی نسخه‌ای از ضد ویروس خود را نیز منتشر كرده است.

ضد ویروس رایگان Ad-Aware امكانات مناسبی برای حفاظت رایانه شما در برابر بدافزارهای مختلف دارد و دانلود و نصب آن نیز بسیار ساده است.

از معایب این نرم‌افزار می‌توان به مواردی همچون ظاهر گرافیكی نه‌چندان مناسب و كاربرپسند و اشغال شدن بسیاری از فضاهای محیط كاربری توسط ابزارهای غیرفعال در نسخه رایگان اشاره كرد.

از مزایای این نرم‌افزار نیز پشتیبانی از قابلیت «حالت بازی» است كه با فعال‌سازی آن، تمام پیام‌های هشدار نرم‌افزار قطع شده و هیچ‌گونه مزاحمتی هنگام اجرای بازی‌ها در حالت تمام صفحه برای شما به‌وجود نمی‌آید.


http://download.cnet.com/Ad-Aware-Free-Antivirus/3000-8022_4-10045910.html


Avira Free Antivirus

آویرا با قدرت تشخیص فوق‌العاده‌ خود میان كاربران شناخته شده است و این قابلیت را دارد كه هرگونه حركت مخفیانه در سیستم‌عامل را ردیابی و برچسب‌گذاری كند.

شما پس از نصب این نرم‌افزار مشاهده می‌كنید كه بسیاری از ابزارهای آن بجز قابلیت حفاظت بی‌وقفه، به رنگ خاكستری درآمده و در نسخه رایگان غیرفعال شده‌ است، اما با این حال می‌توانید اطمینان داشته باشید كه آویرا به بهترین نحو قادر به برقراری امنیت در رایانه شماست و چنانچه مواردی همچون نصب نوار ابزار ASK.com ، تغییر موتور جستجوی پیش‌فرض مرورگر به ASK.com و نمایش پنجره‌های مزاحم برای اعلام هشدار برای به‌روزرسانی به نسخه حرفه‌ای در این نرم‌افزار وجود نداشت، می‌توانست رتبه اول را میان ضد‌ویروس‌های رایـگان به خود اختصاص دهد.

http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus

   ZoneAlarm
Free Antivirus + Firewall

زون‌آلارم با نرم‌افزار دیوار آتش خود برای بسیاری از كاربران قدیمی شناخته شده و در میان این كاربران از محبوبیت‌ خاصی نیز برخوردار است.

حالا همین نرم‌افزار با بهره‌مندی از موتور ضد ویروس یكی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای ویروس‌یاب در دنیا یعنی كسپراسكی، این امكان را در اختیار كاربران قرار داده است تا به‌طور كاملا رایگان دیوار آتش قدرتمند زون‌آلارم را همراه با ویروس‌یاب رایگان آن، به‌صورت یكجا مورد استفاده قرار دهند.

ممانعت از آلودگی به انواع بدافزارها با كمك موتور قدرتمند كسپراسكی و حفاظت همه‌جانبه از اطلاعات رایانه شما در برابر هكرها با استفاده از دیوارآتش بی‌نظیر زون‌آلارم ازجمله ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد این نرم‌افزار به‌شمار می‌رود.

نرم‌افزار فوق از «حالت بازی» پشتیبانی می‌كند و شما می‌توانید با رمزگذاری روی این برنامه مانع دسترسی افراد غیرمجاز به آن شده و هرگونه تغییر در تنظیمات آن را ممنوع كنید.

تفاوت نسخه رایگان این نرم‌افزار با كامل‌ترین نسخه آن یعنی Extreme  Security كه قیمت آن 89.95 دلار است، در برخوردار نبودن از قابلیت پشتیبانی تلفنی، ابزار كنترل توسط والدین، ابزار بهینه‌سازی سیستم و به‌روزرسانی‌های 24 ساعت یك‌بار به‌جای به‌روزرسانی هر ساعت یك‌بار است كه برای كاربران خانگی چندان اهمیتی ندارد و می‌تواند بهترین انتخاب برای این دسته از كاربران به‌شمار برود.

http://www.zonealarm.com/security/en-us/zonealarm-free-antivirus-firewall.htm

Panda Cloud Antivirus

اگر به‌دنبال تغییر در شیوه ویروس‌یابی روی رایانه خود هستید، پاندا را به شما پیشنهاد می‌كنیم. پاندا اولین شركتی بود كه نسخه ابری ضد ویروس خود را منتشر كرد و این ابزار را به‌طور رایگان در اختیار كاربران سراسر دنیا قرار داد.

در این نسخه برخلاف ویروس‌یاب‌های قدیمی كه از بانك اطلاعاتی ذخیره شده روی هارد‌دیسك كاربر، برای شناسایی ویروس‌ها استفاده می‌كردند، از فناوری ابر برای شناسایی فایل‌های مخرب و بدافزارها كمك گرفته می‌شود و شما می‌توانید به‌طور كاملا رایگان از امكاناتی همچون حفاظت بی‌وقفه در برابر ویروس‌ها و جاسوس‌افزارها، تشخیص بدافزارها باتوجه به فعالیت آنها و بررسی و فیلتر صفحات وب بهره‌مند شوید.

باتوجه به بررسی‌های صورت گرفته روی این نرم‌افزار و مقایسه قدرت شناسایی آن در مواجهه با انواع ویروس‌ها و بدافزارها، می‌توان این برنامه را جایگزین نرم‌افزارهای ویروس‌یاب فعلی كرد و بهترین رتبه را در میزان كاربرد به آن اختصاص داد.

http://www.cloudantivirus.com/en/forHome
 

FortiClient

شركت Fortinet و نرم‌افزار FortiGate برای بسیاری از مدیران شبكه‌های بزرگ، شناخته شده است و نیاز به توضیح ندارد.

این شركت یكی از رهبران تامین تجهیزات و نرم‌افزارهای امنیتی شبكه به‌شمار می‌رود كه معروف‌ترین و كامل‌ترین نرم‌افزار آن برای تامین امنیت همه جانبه كاربران و سرورهاFortiGate  نام دارد.

این مجموعه بتازگی نرم‌افزار امنیتی مستقلی را به‌طور رایگان برای تمام كاربران سیستم‌عامل ویندوز طراحی كرده است كه FortiClient نام دارد.

نرم‌افزار فوق قابلیت ادغام و رجیستر با مجموعه FortiGate را دارد و علاوه بر این از قابلیت اجرا به‌طور مستقل نیز پشتیبانی می‌كند.

ضد ویروس، فیلتر صفحات وب، دیوار آتش، بهینه‌سازی وب، بررسی نقاط ضعف و حفـره‌های امنیتی و بسیاری از امكانات دیگر از جمله ویژگی‌های این نرم‌افزار به‌شمار می‌رود.

نرم‌افزارFortiClient  امكانات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد و توانسته است در آزمایش‌های VB100، امتیاز 10 را از مجموع 11 امتیاز كسب كند!

http://www.forticlient.com

Comodo Antivirus

اگر می‌خواهید بدون هیچ مشكل قانونی در سراسر دنیا یك نرم‌افزار ضد ویروس را به‌طور رایگان برای مصارف شخصی، آموزشی و تجاری مورد استفاده قرار دهید، Comodo Antivirus را به شما پیشنهاد می‌كنیم.

این نرم‌افزار از دو بخش اصلی تشكیل شده است كه بخش اول یعنی antivirus قابلیت اسكن هارد‌دیسك، ارسال فایل‌های مشكوك بهvh  Comodo برای بررسی دستی، محافظت بی‌وقفه و اسكن زمان‌بندی شده در اختیار شما قرار می‌دهد و بخش دیگر آن یعنی+ Defense برای حفاظت از رایانه شما در برابر فایل‌های ناشناخته طراحی شده است.

شما به كمك این بخش می‌توانید از امكاناتی همچون sandbox، اسكن ابری و بررسی فعالیت‌های مخرب بهره‌مند شوید. همچنین قابلیت‌های دیگری اعم از «حالت بازی» و حفاظت از تغییرات ناخواسته در تنظیمات نرم‌افزار توسط رمزعبور نیز توسط این نرم‌افزار پشتیبانی می‌شود.

نكته: توجه داشته باشید هنگام نصب این نرم‌افزار، تغییرات متعددی روی بخش‌های مختلف سیستم‌ عامل و مرورگر شما اعمال می‌شود و نرم‌افزارهای جانبی مختلفی نیز همراه این نرم‌افزار روی رایانه شما نصب می‌شود.

به‌عنوان مثال تغییر دی‌ان‌اس سرورها به آدرس‌های COMODO SecureDNS، اجازه ارسال فایل‌های ناشناخته به Comodo، تغییر صفحه خانگی و موتور جستجوی پیش‌فرض اینترنت اكسپلورر ـ فایرفاكس و كروم به یاهو برخی از این تغییرات به‌شمار می‌رود كه برای جلوگیری از آنها ‌باید هنگام نصب نرم‌افزار در بخش‌های مورد نظر علامت‌های چك‌مارك مربوط به هر گزینه را غیرفعال كنید.

حجم فایل نصب این نرم‌افزار حدود صد مگابایت است و پس از نصب نیز در اولین به‌روزرسانی حـدود صد مگابایت دیگر ‌باید دانلود شود.

http://www.comodo.com/home/internet-security/antivirus.php

Bitdefender Antivirus Free

نرم‌افزار Bitdefender جزو برترین ویروس‌یاب‌ها به‌شمار می‌رود و این امكان را برای شما فراهم می‌كند تا با خیال راحت و بدون نگرانی از آلودگی به بدافزارها به گشت‌وگذار در دنیای وب پرداخته و با خیال راحت از رایانه خود استفاده كنید.

این نرم‌افزار همیشه نسخه‌ای از ویروس‌یاب خود را به‌طور رایگان در اختیار كاربران قرار داده است، اما این نسخه رایگان از موتور ویرایش 2009 آن استفاده می‌كرد و با استفاده از تكنیك‌های ویروس‌یابی قدیمی به تشخیص و مقابله با ویروس‌ها می‌پرداخت.

بتازگی Bitdefender نسخه جدیدی از نرم‌افزار رایگان خود را منتشر كرده است كه هسته مركزی آن نیز به‌روز شده و از موتور ویروس‌یابی استفاده می‌شود كه روی نسخه‌های دیگر این نرم‌افزار قرار گرفته است.

این نسخه قابلیت تشخیص و مقابله مطابق با فناوری‌های جدید را دارد و در ویندوز 8 نیز بخوبی قابل استفاده است.

اسكن بی‌وقفه و اسكن خودكار در فواصل زمانی مشخص از مشخصات این نرم‌افزار است. همچنین این نرم‌افزار از قابلیت تشخیص هوشمند «حالت بازی» برخوردار است و نرم‌افزار را قادر می‌‌كند به محض اجرای یك بازی در حالت تمام صفحه، به‌طور خودكار حالت بازی را فعال كرده و از نمایش پیام‌های هشدار توسط نرم‌افزار ممانعت كند.

این نرم‌افزار رابط كاربری بسیار ساده‌ای دارد و تنها گزینه‌های قابل مشاهده در آن، فعال یا غیرفعال‌كردن اسكن بی‌وقفه و اسكن خودكار است.

چنانچه بخواهید فایل‌ها یا درایوهای خود را با این نرم‌افزار اسكن كنید، ‌باید پس از انتخاب فایل یا درایو مورد نظر از ویندوز اكسپلورر روی آن كلیك راست كرده و گزینه
Scan with Bitdefender  را انتخاب كنید.

http://www.bitdefender.com/solutions/free.html
جام جم
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
تفریحی
پیشنهاد 2


اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  جنسیت شما ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 3266
 • کل نظرات : 77
 • افراد آنلاین : 11
 • تعداد اعضا : 58
 • آی پی امروز : 701
 • آی پی دیروز : 840
 • بازدید امروز : 9,549
 • باردید دیروز : 3,559
 • گوگل امروز : 20
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 22,033
 • بازدید ماه : 57,959
 • بازدید سال : 1,059,611
 • بازدید کلی : 7,415,138
 • پخش زنده فوتبال
  مطالب پربازدید
  بازی انلاین مجله